Google Play Store Kayboldu Bulamıyorum Hatasının Çözümü

Google Play Store Telefonumda Kayboldu Hatası

4 5.749

Birden çok nedeni olmakla birlikte Google Play Store uygulamanız cihazınızdan kaybolabilir veya silinmiş olabilir. Bu silme işini başaranları buradan ekstra tebrik etmek istiyorum çünkü muazzam yetenekli insanlarsınız.

Şimdi Google Play Store nasıl kaybolmuş silinmiş, veya gizlenmiş olabilir. Bunları tek tek kontrol ederek sorunumuzu çözmeye başlayalım değerli arkadaşlar.

 

 • Google Play Store uygulamamız gizli eller tarafından gizlenmiş mi bir bakalım ben anlatımlarımı hep SAMSUNG Cihaz üzerinden gerçekleştirdiğimi tekrar hatırlatmak isterim. Uzun yoldan gidelim ki hafızanızda kalıcı olsun. Ayarlar > Ekran > Ana Ekran sekmesine tıklıyoruz. Sayfayı aşağıya doğru indirdiğimizde Uygulamaları Gizle sekmesi karşımıza çıkacaktır ve tıklıyoruz. Açılan menüde gördüğünüz gibi bir çok uygulama mevcut biz Google Play Store uygulamasını buluyoruz. Yanında eğer işaretli bir şekilde görünüyor ise işareti kaldırıyoruz. Tamam diyoruz. Play Store’niz bu şekilde gizlenmişse bu sorunu buradan çözdük gitti. Sorunu çözüme kavuşturamadıklarımız ikinci madde ile biz devam edelim.

 

 • Yukarıdaki seçenek sorunumuzu çözemediyse kontrol edeceğimiz ikinci kısım ise Uygulama devre dışı mı bırakılmış gelin bunu da birlikte yapalım Ayarlar > Uygulamalar sekmesine geldikten sonra Tüm Uygulamalar seçeneğine tıklayıp açıyoruz orada Devre Dışı sekmesine tıklayıp ilerliyoruz. Karşımıza Devre dışı olan uygulamaların listesi çıkacaktır. Eğer Google Play Store bu listede görünmekte ise üzerine tıklayıp etkinleştir seçeneği ile aktif hale getiriyoruz. Bu işlemde burada son buldu. Yok abi ne mümkün benim sorunum halen daha devam etmekte diyorsanız daha verecek bir cevabımız daha kaldı.

 

 • Şimdi son olarak baktık Google Play Store uygulamamız hiç bir şekilde ne gizlenmiş ne devre dışı bırakılmış. Bu aslında şu demek telefonunuzda Google Play Store uygulaması artık her nasıl gerçekleşmişse bulunmamaktadır. Şimdi bunu aşmanın tek yolu Google Play Store uygulamasının Apk’sını yüklemekten geçiyor. Nasıl mı? Buraya tıklayarak Google Play Store APK dosyasını indirerek bu sorunu kökünden çözeceksiniz. Uygulama yüklenirken bilinmeyen kaynak hatası alanlar bilinmeyen kaynaklara izin vererek ilerlerseniz ortada bir sorun kalmayacaktır…

Bol Şans Diliyorum.

 

4 Yorumlar
 1. Nihal diyor

  Bu işlemleri gerçekleştirdim, uygulamam bir anda kaydoldu ben silmedim . Apk indirdim şimdi, uygulama hata veriyor. Google play durduruluyor bildirimi alıyorum. Ne yapabilirim? Yardımcı olabilir misiniz?

  1. aLuCaRD diyor

   Apk yı kurduktan sonra ayarlar / uygulamalar / play store uygulamasına gir yukarıda üç noktaya tıkla güncellemeyi kaldır de birde öyle dene. Yine olmazsa yaz başka bir yol deneyelim.

 2. Binnaznur Akgün diyor

  ya yine olmadi yuklenemedi hatası verdi kaynaklara izin ver dediğim halde

  1. aLuCaRD diyor

   Merhabalar, yazımızda verdiğimiz linkten indirerek tekrar yeniden google play’i kurmayı deneyebilirsiniz. Ekstra cihazınızda başka bir hata var mı?. Yani ne gibi bir hata mesajı ya da mesajları alıyorsunuz. Yardımcı olalım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.