Kripto Para Ripple XRP Neler Oluyor.

RİPPLE Neler Oluyor

0 182

Evet arkadaşlar az çok kripto para merakı olanlar RİPPLE borsadaki kısa adı ile XRP’NİN ne olduğunu başına neler geleceğini bilir. Şimdi sohbet belki de biraz gırgır yapalım.

RİPPLE’NİN ABD’de bir davası bulunuyor. ABD menkul kıymetler ve borsaları denetleyen kuruluş olarak tanımlayabileceğimiz SECURİTİES AND EXCHANGE COMMİSSİON yani kısa adı ile SEC RİPPLE dava açmış bulunuyor. Davanın konusu ise RİPPLE şirketinin ve yöneticilerinin piyasaya kayıt dışı 1.3 milyar dolar menkul kıymet satış yapmasını içeriyor.

Bir çok kripto para borsasından tekmeyi yiyen RİPPLE bir çok borsadan atıldı. Alışı ve satışı artık o borsalardan yapılamıyor. RİPPLE şirketi ise bu davaya sadece gülüyor ve ciddiye almadıklarını belirtiyorlar. Uzakdoğu kripto para borsalarında ise RİPPLE (XRP) işlem görmeye devam ediyor. Uzakdoğu borsaları için RİPPLE adına herhangi bir olumsuzluk görünmemekte.

Ancak şimdi tezat zincirlerini sıralamakta fayda görüyorum. Arkadaşlar yazım yatırım tavsiyesi amacı gütmemektedir. Herkes kendi yatırımından kendisi sorumludur. Sonra bana senin yüzünden battık ya da bu yazıyı okumasaydım şimdi zengindim gibi çeşitli bahanelerle gelerek benimde moral ve motivasyonumu düşürmeyin.

Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi değildir.

Evet değerli dostlar, ben XRP’YE biraz yatırım yaptım, dedim ne olur ne olmaz birden değerlenir. Sonra niye almadım diye söylenmektense kaybetsem de üzülmeyeceğim bir miktar aldım kenara koydum.

Böylelikle RİPPLE maceram başlamış oldu. Çok ünlü analistlerden bir kaçı şimdi burada şu şunu demiş gibi isim vererek açıklama yapmakta istemiyorum. Ama yüzeysel açıklayacağım.

Bu ünlü analistler tutmuşlar demişler ki bu RİPPLE 600 dolar olacak. Kimisi 300 dolar olacak. Şeklinde çeşitli fiyat anomalisi içeren açıklamalar yaptılar.

Bazı kripto para meraklıları ki bunlar yüzlerce BİTCOİN’İ olan insanlar. ABD’de kripto borsalarında RİPPLE alıp satamadıkları için sosyal medya üzerinden nereden alabiliriz ne yapabiliriz. Çok değerlenecek gibi açıklamalar yapıyorlar.

Bir takım yine bu işin ehli insanlar ise RİPPLE tek gelirinin kripto borsalar olduğunu söyleyerek 2021 sonunda RİPPLE tarih olacak. Çok büyük zarara uğrayacaklar ve RİPPLE şirketi batacak şeklinde söylemlerde bulunmaktalar.

xrp-ripple

Bu arada RİPPLE kripto para mı? yoksa menkul kıymet mi? muhabbeti de ABD menkul kıymet ve borsaları denetleyen kuruluşu SEC’İN açtığı dava sonucunda başladı. Çünkü SEC RİPPLE’Yİ bir menkul kıymet olarak niteleyip davayı da bu doğrultuda RİPPLE şirketine açmıştı.

İngiltere’den BİTCOİN neyse RİPPLE’DA öyledir açıklaması geldi. Uzakdoğu ülkeleri ki başta Japonya geliyor bizim için sorun yok dediler.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Hong Kong merkezli BİNANCE’DA her şey yolunda gidiyor. Şimdi kimisi diyor ki kısaca özet geçelim. Şu an 1 RİPPLE 2 Türk Lirası değerinde seyrederken 1 RİPPLE 600 dolar olacak diyor. Kimisi de RİPPLE batacak diyor. Karar sizin ortada net olan hiçbir şey yok. Bu arada davada halen devam ediyor bir sonuca bağlanmış değil.

Karar sizin sevgili dostlarım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.